dasiamartin211
dasiamartin211 dasiamartin211
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

erin bought 5 jars of jelly and 3 jars of peanut butter for 14.82.Adam bought 7 jars of jelly and 6 jars of peanut butter for 22.89.Find the cost of a jar of peanut butter

Respuesta :

supreme682487 supreme682487
  • 11-02-2021

Answer:

lol

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

expand and simpfly (x-5)(x-4)
What pairs of adjacent angles are formed when two lines intersect
The vapor pressure of liquid methanol, CH3OH, is 100. mm Hg at 294 K. A sample of CH3OH is placed in a closed, evacuated 572 mL container at a temperature of 29
How much do the arts contribute to the economy?
What can you do to model ethical online behavior to your students?
How do fractions 1/4 and 1/8 compare
Most studies of infant temperament use: __________
Change the given form into the decimal form. 7 1/4 %
Scale: 3 in. to 1 mi. What is something you might draw using the scale above that would fit onto an 8.5-by-11-inch piece of paper? Explain your thinking.
A workers earnings E are a function of the number of hours N worked at a rate of $8.75 per hour. Write a function rule that represents each situation