annie36190
annie36190 annie36190
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

there are baked bean cans, 2 for 3$, how much for 1 can

Respuesta :

lexilawless lexilawless
  • 10-02-2021
1.50 because you would do 3 divided by 2
Answer Link

Otras preguntas

a grocery store that sells three different quantities of sugar a one pound bag cost $1.10 a,pound bag cost $1.98 and 3 pound bag cost $2.85 travel the unit cost
What is the solution to the system of equations? {2x-2y+z=5 2x-2y+3z=7 -3x-3y+3z=9
which of the following describes the role of phloem in a vascular plant?
A group of students wants to find out how much carbon dioxide is used by plants during the daytime. What control could be used in this experiment?
for a standard normal curve, find the z-score that separates the bottom 90% from the top 10%.
Which of the following expenses is not a variable cost? a. sales commission b. hourly wages c. rent d. materials
what is the equivalent ratio to 7:5?
what is histiography
the ratio of boys to girls at a movie is 8:7. if there are 21 girls,how many boys are at the movie?
Margo can purchase tile at a store for $0.99 per tile and rent a tile saw for $18. At another store she can borrow the tile saw for free if she buys tiles there