Maylawaters
Maylawaters
10-02-2021
Mathematics
contestada
What’s the answer to this question
Respuesta :
jazzgidd
jazzgidd
10-02-2021
25......................
Answer Link
vickiroth01
vickiroth01
10-02-2021
Its 25! do 2^4 + 3^2
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
Charolette bought packages of hotdogs for $4 each. Each package contains 8 hot dogs.If she spent $16 on hot dogs how many hot dogs did she buy
Think about how personification is used in this sentence: My laptop glared at me, its rows of eyes warning that if I did not get back to work, my report would
Which is usually associated with a slower reaction rate? A. adding heat energy to the reactants B. using a crushed solid in the reactants C. refraining from
how did ( bloody) mary become the first queen of england?
All of the following quotes are examples of foreshadowing from "The Swimming Contest" except: A) "We can have a shooting match if you like." B) "You beat me in
which of the following is a sink? A.) Fossil fuels such as coal, oil, and gas. B.) A location for carbon dioxide storageC.) the origination point of a gas, such
What is the resulting formula unit when magnesium (Mg) and nitrogen (N) bond?
( translate to English no google translate) Tout a coup sa maman respond: ou sont quoi? Elle panique! Francoise pense rapidement et elle dit: ou sont… mon frere
what sentence is an example of a concrete statement
uma paid $42 for 6 pillows. what is the unit price? how much would 9 pillows cost