yoserodr6541 yoserodr6541
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of one pound of peanuts is $3.59. If you buy 0.7 pounds, how much will you pay for the peanuts?

Respuesta :

mirtww
mirtww mirtww
  • 12-02-2021

Answer:

5.12

Step-by-step explanation:

It's 3.59*0.7÷1 so 5.12

Answer Link

Otras preguntas

how can I learn Spanish easily
which of the following linear equations when graphed on a coordinate grid has the steepest slope? a. y=1/4x-7,    b. y=7/3x-2, c. y=9x+2/3   d. y=6x=5/9
5 examples of a combustion reactions.
who is hitler?what did he do?
The energy required to completely separate the ions from a solid is (A) free energy (B) lattice energy (C) kinetic energy (D) activation energy (E) ionization e
Describe the range of a square root function
How did geography affect life in ancient china
What do you need to know to describe velocity?
Which expression is equivalent to the given expression? 13(x – 21)   A. 13x – 21
multiply polynomials(6p+8)(5p-8)