yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

125000 decreased by 5%, increased by 15% then decreased by 20%
Frank reads at least 24 pages but not more than 36 pages of a book. He reads 12 pages per hour. The number of hours Frank reads p pages is modeled by a functio
Which is the BEST example of a "Robber baron" using his wealth in a "philanthropic" manner?
After which word should a dash be placed I hope to landscape with native plants for so many reasons they are practical, hardy, and beautiful
A farmer's market sells ear of sweet corn. At this same rate, how much will it cost to buy 28 ears of sweet corn?​
describe a situation in which you might show filial piety​
How did the new way of thinking (the dawn of enlightenment) affect traditional views supported by the Christian church?
what is the recommended number of fonts to have in a document?
In your Ice Breakers game, when does the player lose a life? A. When the snowball collides with an ice cube B. When the snowball bounces off the paddle twice C.
Approximately how much more quickly (in mph) does a pilot traveling 400 mph and rising at an angle of 30o gain altitude versus a pilot traveling 300 mph and ris