mistat101
mistat101 mistat101
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

do any of you guys know the answer to this?
​

do any of you guys know the answer to this class=

Respuesta :

kristyzz0305
kristyzz0305 kristyzz0305
  • 12-02-2021

Answer:

Granola Bars: Tasty Treat

Juice boxes: Healthy Eatz

Muffins: Tasty Treat

Ice Cream: Healthy Eatz

Step-by-step explanation:

Divide the price of everything by it's quantity.

Ex. Healthy Eatz Granola Bars:

3.00 ÷ 6= 0.5

(each granola bar costs 5 cents)

-Do that for everything and select the cheapest cent per item for each category

Answer Link

Otras preguntas

Pls help I’m stuck on it
The larger of two numbers is four more than the smaller. If the larger is x, what is the smaller?
I need help with this question I don’t understand it well I do I just need help writing it in my own words
The area of a square is given by the expression s • s square inches. Where s is the length of a side in inches. Write the expression as a power. Then find the a
Can someone please please pleaseee helppp
What's the function? f(x)=2x+7
(14): Rounding. 3. What is 2,458 rounded to the nearest hundred? 0 3,000 0 2,500 2,400 0 2,000
Jeremiah just received a camera for his birthday gift. It is used but was very well taken care of and looks almost new. What are some of the basic first steps t
ssdfa das d2 23 4234esaf dsf
Which city-state was responsible for the creation of the Mesopotamian language? ​