QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

speech on every individual is unique ​
pleasee help asapp:)
Use the distributive property to write equivalent expressions. Someone please help ty!
Select the correct answer. Which practice contributes the most to land pollution? O A disposal of industrial wastes and household garbage OB eating unhealthy fo
How does king rebut his critics claim?
PLS HELPP!! Identify the constant term in the expression: 3x + 45y + 13z + 43
I need help with this​
oin the sentence He does not know anythin. That is certain​
Which one of these sentences has the best word order for the clearest meaning? The girl rode with a ponytail to school her bike. The girl rode her bike to schoo
ERCISE Find the standard deviation from the following set of observation 20, 25, 30, 36, 32, 43​