Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

what are the equivalent fractions to 4/8
What does the last word of the text, indispensable, mean?
Jenny and John are siblings. Jenny asks John if he heard her cell phone ring, but John states that he did not hear it. Jenny, convinced that she heard her cell
2. Write a balanced chemical equation from the following descriptions. a. A solution of silver (I) nitrate is mixed with a solution of sodium chloride. The prod
Which of the following was an example of a Confederate advantage in the Civil War? A) The South had more than twice the population of the North. B) Th
Children suffer from and dislike having predictable schedules. A. True B. False
A zookeeper fills a bucket with f pounds of fish 4 times daily. If he carries 45 pounds 9. of fish a day, which equation can be used to find how many pounds of
2. The particles in the oxygen gas animation show many different kinds of motions. Identify three different kinds of motions/interactions you observe. Which mot
which construction could this NOT be?​
The German word that refers to something in which the whole seems greater than the sum of its parts is ________.