vyloveb7abyn vyloveb7abyn
  • 12-11-2016
  • Mathematics
contestada

Jack went to the store to buy apples. he bought 16oranges for $3.20. what is the unit rate?

Respuesta :

Tuniss
Tuniss Tuniss
  • 12-11-2016
Each would be 20 cents. 

So why did he change his mind about the apples? 
Answer Link

Otras preguntas

Hi it wont let me say hi cause its not 20 characters long so I gotta keep writing till its this long!!
help plz my teacher didnt teach this correctly
Shakespeare wrote 7 plays in 4 days. At this rate, how many plays will he be able to write in 10 days?
follow myangelallure on inst-agr-am and also whats 3 times 4 (just so my question doesnt get deleted)
4( − 5 ) – 10 = 2 ( + 6 ) and check your answer
China did what to show the world its growth and development as a world power.
do carbon has ions charge?​
What were the response in the north to conscription?
Guess that anime who is that in the picture
1.      If α and β are the zeroes of a polynomial such that α + β = -6 and αβ = 5, then find the polynomial. ​