Seudónimo Seudónimo
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are $2.49/pound. You need 2.5 pounds to make apple crisp. How much will you spend on apple in total? Show your work for full credit

Respuesta :

addisonbasquez addisonbasquez
  • 10-03-2021
$8.25
2.49 x 2.5 = 6.225
.225 gets turned into $2.25
$6 + $2.25 = $8.25
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help with this?
Une journée dans ma vie make 5 sentences In the present tense using at least one ER, IR and RE verb as well as at least one irregular verb
Anthropologists refer to the rules and structures that govern relations within a group of interacting people as Group of answer choices
Rectangle ABCD is rotated by 90 degrees clockwise about the origin then translated 3 units left and 2 units down to form A'B'C'D What is the length, in units of
This mosaic is an example of
Find the volume. B1=36 B2= 24 Height=38 Length=20
Which equation has a graph that lies entirely above the x-axis? y = –(x + 7)2 + 7 y = (x – 7)2 – 7 y = (x – 7)2 + 7 y = (x – 7)2
Help will give thanks to the first to answer
GIVING BRAINLIEST TO THE PERSON THAT CAN EXPLAIN THIS THE BEST (:
What is the area of this triangle: