Fatemehpirsalami14 Fatemehpirsalami14
  • 10-03-2021
  • English
contestada

Karim buys 200 tiles.There are 25 tiles in each box.Each box of tiles costs £9.75.Work out the total cost of the boxes of tiles Karim buys.

Respuesta :

etherealdollyy
etherealdollyy etherealdollyy
  • 10-03-2021

Answer:

£78

Explanation:

200/25=8 boxes

8*9.75=78

Answer Link

Otras preguntas

Im asked to find the unit rate. a garden snail moves 1/6 foot in 1/3 hour
Popcorn was donated for the school fair by 3 different popcorn vendors. They donated a total of 636 bags of popcorn.Each vendor donated the same number of bags.
How long does it take for a check to clear Three days Two days One day !!!!!
Dr. breiland examines the relationship between the physical properties of light, such as its amplitude and wavelength, and a person's perception of color. which
What is global trade?
What is the process called healing of wounds in human body?
HELP! As Soon As Possible (ASAP)
Zachary Taylor carried which of the following states? A. Ohio B. Missouri C. New York
If I want to purchase a bike that cost $12 and is on sale for 25% off how much will the bike cost before tax
Please help me‍♀️‍♀️