clamdownsis
clamdownsis clamdownsis
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ichiro bought 5 candy bars for $5.50. How much would he pay if he bought 9 candy bars
A. $9.90
B.$ 1.10
C.$27.50

Respuesta :

kaceyrowlands8 kaceyrowlands8
  • 10-03-2021
The answer is A=$9.90
Answer Link
estradamya41
estradamya41 estradamya41
  • 10-03-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Each candy bar is $1.10

Answer Link

Otras preguntas

can an absolute value be negative??? no right??
2/5(1-x) = 3/2(2x +7) how should i find the variable?
What is an essiantal step in close reading fiction?
what is 1.750 in a mixed number
How can activities such as yoga and meditation serve as alternatives to drug use? A. They are a nondrug means of altering one's state of mind. B. They counterac
Travis and Paula went to lunch. Travis ordered a sandwich for $7.50, and Paula ordered a burger for $5.25. After lunch, they left a 15% tip for their waiter. Ho
There are 80 red balloons and 20 green balloons each package of balloons. What is the unit rate in red balloons per green balloon? 4 20 40 80
There are a total of 64 students in a drama club and a yearbook club. The drama club has 10 more students than the yearbook club. a. Write a system of linea
What was the main reason that President Thomas Jefferson sent representatives to France?
the bonds in a molecule of oxygen are blank blank bonds, while the bonds in a molecule of water are blank blank bonds