haleysanford9250 haleysanford9250
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

Una tienda vende jabón líquido y esponjas. El costo de 6 botellas de jabón es de $9.12. El costo de 4 esponjas es de $5.00. ¿Cuál es el costo total si se compran 2 botellas de jabón líquido y 3 esponjas?

Respuesta :

Lopez930
Lopez930 Lopez930
  • 11-03-2021

Answer:

5.44

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does Para mean in latin?
The points given in the table lie on a line.fund the slope of each line
The distance covered by one step is 2.5 feet long. how many steps would the average person take to travel 50 feet
Can you find the base and height measurements for a triangle if you know that the area is 22 square units? Explain why or why not
Evaluate the expression when a=6 and y= -7
Terry has between 50 and 100 pennies and her piggy bank. She can count them two at a time and come out even. She can also count them three and five at a time an
Explain why ionic compounds are formed when a metal bonds with a nonmetal but covalent compounds are formed when two nonmetals bond.
What number is 30% of 68?
During energy transformations, sometimes energy is destroyed.is that true or false
What number is 30% of 68?