giannagibson
giannagibson giannagibson
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 boxes of macaroni and cheese cost $19.95, how much will you need to pay for 8 boxes?

Respuesta :

astrobrooklyn
astrobrooklyn astrobrooklyn
  • 12-03-2021

Answer:

31.92

Step-by-step explanation:

Answer Link
buttg1526
buttg1526 buttg1526
  • 12-03-2021

Answer:

$31.92

Step-by-step explanation:

19.95 ÷ 5 = 3.99

3.99×8 = 31.92

Answer Link

Otras preguntas

Progressive changes in fossils of different ages provides one of the strongest lines of evidence for
Which three groups contain large algae known as seaweeds? which three groups contain large algae known as seaweeds?
What does it mean to say that science is a “systematic” process?
What is the y-intercept of the quadratic function f(x) = (x – 8)(x + 3)?
A client asks why a drain is in place to pull fluid from the surgical wound. what is the best response by the nurse?
496 rounded to the nearest 10 is 500 true or false
Eighty percent of the dogs have completed obedience classes. How many of the dogs have completed obedience classes? Five dogs of different breeds 4
Which of the following fights hackers? A: Information security B: Database administration C: Network systems architect D: All of the above
Mr. jones has a large kidney stone that is obstructing the flow of urine in his left kidney, resulting in kidney enlargement and backing up of urine into his ur
Classical conditioning could account for how a child learns to: fear the dark print letters sing a song