val1621 val1621
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


You pay $2.56 for 4 pounds of bananas. How much does one pound of bananas cost??

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2021
2.56 divided by 4 so $0.64 a pound!!
Answer Link
nataliea246
nataliea246 nataliea246
  • 28-09-2021

Answer:

2.56 divided by 4 so $0.64 a pound

Step-by-step explanation:

2.56 divided by 4 = 0.64

Answer Link

Otras preguntas

Which of the expressions are equivalent to the one below? Check all that apply 7 (6 + 3)
The answer or how to solve this
1/2 divided by 2/5 using a model
Who composed the first draft of the declaration of independence?
What's 3.3022 × 10 to the 23rd power plus 4.8685 × 10 to the 24th power plus 5.9722 × 10 to the 24th power plus 6.4185 × 10 to the 23rd power divided by 4?
Describe the difference between and reason for seasons in the northern and Southern Hemispheres in Spanish
what is the root source of conflict between Israel and Palestine
The area of circle Z is 64πft². What is the value of r? r=__ ft
Which good was not a significant part of the economy of royal georgia
solve the compound inequality graph the solution 6x-4<-34 or 3x+10>10 a. x<-5 or x> 6 2/3 b. x<-5 or X>0 c. x<-6 1/3or x>0 d. x<-