blank52
blank52 blank52
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Which are examples of unit rates? Check all that apply.

1. $45 per ticket
2. 5 shows every 3 weeks
3. 30 seats for every row
4. $100 for 5 tickets

Respuesta :

lynn18202
lynn18202 lynn18202
  • 12-04-2021
it would be 100 :):):)
Answer Link

Otras preguntas

What properties are changed when glass breaks?
what's photosynthesis are​
freeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeehahaha last na talaga​
if a line has slope -2/3 and passes through point (-3,7) what is the y intercept
what forces would a person inside an elevator feel when it is going up?
Answer two questions
In the stories Lost in the Woods and Buried in a Blizzard, the main characters persevered through a difficult time. In your opinion, which character from the tw
HELP FAST (x+y+2)(y+1) REWRITE IN AN EQUATION
if a car travels for 3 hours its average speed is 75km/h work out the total distance the car travels
NEED HELP NOW!!! Properties of Perpendicular Bisectors Properties of Both Perpendicular Bisectors and Angle Bisectors Properties of Angle Bisectors The bisector