kaurgagan059
kaurgagan059 kaurgagan059
  • 10-05-2021
  • Computers and Technology
contestada

The cost of 5/2 kg sugar is Rs. 235/4. What is the cost of 1 kg sugar ? *l​

Respuesta :

shawonpaul420 shawonpaul420
  • 10-05-2021

Answer:

23.5

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is binomial nomenclature ?
what is 6 times 2/3 (two thirds)?
which fraction is larger: 1/4 or 2/4
What are some advantages of using less farm machinery in planting?
I really need help on geometry
who invented watermelon
Carmen is at a used bookstore. Paperback books cost $ 1 each, and hardcover books cost $ 2 each. Carmen can spend up to $ 10 in all.A. Write an inequality that
what is 35 5/7 multiplied by 3.14 or multiplied by 22/7
How does Sac Fungi move?
Your doctor prescribes you to take 400 milligrams of medicine every 8 hours. How many ounces of medicine do you take in a day?