keishellwilson7 keishellwilson7
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

250 grams of flour cost $ 17 .00 . how muchnwill 3 bags each holding 1.5kg of flour cost​

Respuesta :

mokoenathabiso586
mokoenathabiso586 mokoenathabiso586
  • 10-05-2021

Answer:

$51.00

Step-by-step explanation:

One bag price multiply it number of price bag wanted $17.00 × 3 =$51.00

Answer Link

Otras preguntas

How do you say "Today Is A Nice Day" in French Plz Help
how are industrialization and imperialism related
describe at least one reason for limiting each of the following in a well balanced diet saturated fat, cholesterol and sodium
what documents did the framers look to when writing the constitution?
The US loss in Vietnam was a war "lost at home," just as the _____ was a war "lost at home." a. Greek Civil War b. Chinese Civil War c. Soviet loss in Afghan
Meiosis occurs in a series of different phases and creates genetically unique reproductive cells. mc012-1.jpg Which process helps make meiotic cells genetically
describe one kind of diagram you might draw to help you solve a problem
what is 4/5 plus 11/12?§
explain one way in which culture influences a country
1. How might reading a series of proverbs affect people?