liongcubs liongcubs
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

you buy rice at $0.71 a pound a batch requires 4 pounds or rice how much is one batch​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

$0.71 x 4 = $2.84

Answer Link
MyBrainIsThinking
MyBrainIsThinking MyBrainIsThinking
  • 11-05-2021

Answer:

$2.84 for one batch

Step-by-step explanation:

I know this how you ask? $0.71 x 4 = $2.84

Answer Link

Otras preguntas

The War Powers Act of 1973 was intended to affect the balance of power between the President and Congress by
What is the value of the expression? 1/4-3/7 times 7/8 A. -1/2 B.-1/8 C. 1/8 D.1/2 NEED HELP FAST!
y = −x + 2 y = 3x + 1 Which description best describes the solution to the system of equations? line y=-x+2 intersects line y=3x+1. Lines y=-x+2 and y = 3x + 1
why texting is important for social survival
An apple is placed 20.0 cm in front of a diverging lens of focal length 10.0 cm. Find the image distance and the magnification of the apple.
Which lines from the text best support this theme?
What is the value of the expression? 1/4-3/7 times 7/8 A. -1/2 B.-1/8 C. 1/8 D.1/2 NEED HELP FAST!
what are 2 factors that prevents joints from rubbing and wearing down your bones
Three balls are packaged in a cylindrical container as shown below. The balls just touch the top, bottom, and sides of the cylinder. The diameter of each ball i
In mark twain narrative I sell a dog what is the narrators main source of income?