Kadencemoore09
Kadencemoore09 Kadencemoore09
  • 11-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better value? 3 sandwiches for $15.00 or 4 sandwiches for $21.00? PLEASE EXPLAIN DO NOT PUT ANY LINKS

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-05-2021

Answer:

3 for 15

cheaper

all you have to do is divide the number of sandwiches by the money.

(i answered again because its a waste of points)

Answer Link

Otras preguntas

A new law requires that 12% of an individual's income be invested in the stock market. Your accounts show that you need to put $420 in the stock market this yea
is the world going to end
α вℓυє вℓα¢к αи∂ уєℓℓσω fℓαg ωєяє ρℓα¢тє∂ ιи α вαg ωнαт ιѕ тнє ρяσвαвιℓιту σf ¢нσσѕιиg тнє яє∂
Solve 2x + 6 - 10x = 30
add captions and describe how long it takes the earth to rotate and revolve through space
Is coal renewable or not ?
what is 160 of 120 %
When you use deg. rad. and grad on a calculator, what does it mean?
Was jackson more of a hamiltonian or jeffersonian?
Lactobacillus acidophilus (below) is a probiotic microorganism typically found in the human small intestine. It has a cell wall made of peptidoglycan. It aids i