Kingsely1213 Kingsely1213
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 donut is $3. If the donuts come in packs of 6 and I have $100 how many donuts can I buy?

Respuesta :

Nauna Nauna
  • 12-05-2021
It would be 16 doughnuts
Answer Link

Otras preguntas

How does an agile team obtain clarity on backing items that may be picked up in upcoming iterations? (1 correct answer) 1. During iteration planning, team discu
Denver is about 5,200 feet above sea level. Which number line best represents this integer? A number line going from negative 7,000 to positive 7,000. A point i
How did communism influence the cold war
By giving the sunflowers human qualities, the speaker in the poem is A. creating a humorous image B. emphasizing human weaknessses C. expressing a connection wi
-8 is a term. TrueorFalse​
There are 70 historical fiction books in the school library. Historical fiction books make up 1/10 of the library's collection. The equation 1/10b= 70 can be us
Specify how you will reach your goal in one paragraph. please write it about a breakfast habbit
Terry came into work and turned on his computer. During the boot process, the computer shut down. When he tried again, the computer showed the error message, OS
what is the process by which animals change over time
Suppose you have the following set of data:4 kg, 4 kg, 6 kg, 8 kg, 13 kgWhat is the median of the data set? A. 6 kg B. 7 kg C. 8 kg D. 9 kgSuppose you have the