susygrestrepo2203 susygrestrepo2203
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-kilogram bag of cement costs $18.15. What is the unit price?

Respuesta :

bebomola3008
bebomola3008 bebomola3008
  • 12-05-2021

Answer:3.63

Step-by-step explanation:because if we divide 18.15 by 5 is equal 3.63.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following could be equal to -|x| ? select all that apply A.3 B.-3 C.-4 D.4
Why didn't the Vikings try to colonize in the Americas?
what are four main uses of topography map
solve the equation: -149=x^2-24x
what is 3% of $30.00?
A bag of sugar has a mass of 2 kg. Write an expression in terms of n for the total mass in kilograms of n bags of sugar, thanks!! :):):):):):):):):):):):):):):)
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?
What is 22.5% written are a fraction in simplest form?
is there air resistance in space?........HELP!!!!!
8b with explanation please