jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

Given its position on the periodic table, the element sulfur (S) is classified as a A. metal. B. metalloid. C. nonmetal. D. transition metal.
An electron near the nucleus has __________ than an electron farther away. A. more energy B. less energy C. more mass D. more speed
What is electrolysis What is alternating current
what is the solution of the equation w - 2 = -3
Who was Executed for demanding equal rights for 29 women
Who is responsible for what is known as "language acquisition device"?
What is the establishment of a 4 enterprise by someone who lives outside a country called
To close the ____ view, click File on the Ribbon or click the preview of the document in the Info gallery to return to the document window. a. Outline b. Back
In To Kill A Mockingbird, why does Atticus think that Southern juries convict innocent men?
Ashton picked 6lbs of pecans and wants to share them equally with 5 of his neighbors. How many pounds will each neighbor get?