jkanika239 jkanika239
  • 11-06-2021
  • Mathematics
contestada

If good pizza cheese cost $8.00 for 300g, write an equivalent rate for the cost of 100g.
I need some help figuring this out.

Respuesta :

jamietakash1
jamietakash1 jamietakash1
  • 11-06-2021

Answer:

$2.67

Step-by-step explanation:

8 / 3 = $2.67

Answer Link

Otras preguntas

What is 3y plus 5x=-15 written in slope-intercept form?
PLZZZZZZZ NEED HELP!!!!!!!
How do we do nine divided by three with a fraction answer
the answer is it tripled
what is the equivalent expression 4(x-4)
Factor the perfect square trinomial completely. 7w^2-84w+252 ive got an idea how to solve it, but i need double checking
why did so many people invest in the stock market in the 1920s
Suppose the parents indicated in the interactive produced 192 peas. Determine the expected number of green and round offspring.
In 1941, Germany launched Operation __________, an invasion of the Soviet Union that used the largest military force in history. Which accurately completes the
The Religion then of every man must be left to the conviction and conscience of every man . . . to exercise it as these may dictate. This right is in its nature