M4illyrattsHah M4illyrattsHah
  • 10-12-2016
  • Mathematics
contestada

Paper cost $49 for 10 reams. How much for 1 ream?

Respuesta :

SJ2006
SJ2006 SJ2006
  • 10-12-2016
For 10 ream, it's cost = $49
So, for 1 ream, it would be: $49/10 = $4.9

So, your final answer is $4.9

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Which of these statements best describes the future weather condition at the location? There will be light rain. The sky will remain clear. Heavy snowfall is ex
comparing how the role of convenience influences shopping in the U.S. and France.
Name the property of real numbers illustrated by the equation. 5+(sqrt 15+6)=(5+sqrt15)+6I think it's Associative Property of Addition
The House of Burgesses in the Virginia Colony is an example of
An iPhone 7 is 13.8 cm in length. how long is it in inches
Round to the nearest thousand for 5,990 & 4,720 budgeted for 5,000
What is the percent of 10
which good was not a significant part of the economy of royal georgia? A) indigo B) naval stores C) furs D) sugar
The names for lazier
?????????????????????????????