ewilliams ewilliams
  • 10-12-2016
  • Mathematics
contestada

If a 3 pound cantaloupe costs $2.67, what is the unit rate?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-12-2016
2.67/3=.89 per pound
Answer Link

Otras preguntas

3 friends by pizza they split the cost 3 ways . the pizza cost 15 dollars amd salad is 6 dollars how much will each girl pay
-2x+4=10 equations problem
ane Marko buys a car for $43,900.00. In three years, the car depreciates 48% in value. How much is the car worth in three years? A. $22,000.00 B. $2
a object moving at a consistent rate of 32 feet per second how many yards will it travel in one minute
A box contains 6 plain pencils and 2 pens. A second box contains 5 colored pencils and 7 crayons. One item from each box is chosen at random. What us the probab
Please someone help me What is 2(x)+3(x)
what is the decimal equivalent of 32%? What fraction of the students speak two or more languages? Write the fraction in lowest terms.
which term refers to the number of protons in an atom of an element
how many pounds are in 2 and 1/4 ton [tex] [/tex]
how do you simplify (12xy)^2