keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Briefly explain how specific protein molecules change over many years resulting in evolution.
In the space provided, write the two noun phrases that appear in the following sentence from Douglass’s speech. Then identify the head noun in each phrase. Many
What is the value of m in the equation {m-in -n = 16, whеn n = 8? o20 032 оооо 44 48
What is the synonym for hypothisize
someone please help me
The palm of the hand has about 500 sweat glands per 1 cm2. How many sweat glands would there be on a palm measuring 7 cm by 8 cm? explain in 10 sentances
What is the value of h(3)? o -2 0 -11 0 1 O 2
QUESTION ; When you need to analyze a claim made by an author, what is your first step? ANSWERS ; 1. write down the articles key points 2. find the supporting
Which of the following statements about turning points in environmental policy is true? a. Environmental policy has changed over time as a result of pressure fr
Fission involves the _________________ of an atom into smaller particles, while fusion occurs when smaller particles _________________.