ae102067 ae102067
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Help thanks and please​

Help thanks and please class=

Respuesta :

foyatarega foyatarega
  • 10-09-2021

Answer: Unit price : 0.992 if rounded to tenth 1

Step-by-step explanation: divide cost by pounds

Answer Link

Otras preguntas

Is a square a parallelogram?
the temperature at which a given substance will change from a liquid into a gas ?
A business spends $14,000 to produce a new board game. Each game costs $1.90 to produce and is sold for $9.99. How many games must be sold before the business b
what is the electron configuration of Ca2+
Was the American Revolution inevitable? list 3 examples. i need details, please.
What Biome does the Red Panda live in?
Could someone help me solve the inequality? |x-18| > or = to 6
A meter is a unit of length approximately equal to 39.37 inches. If someone is 1.66 meters tall, what is his or her approximate height in inches?Using the given
Do all of the cells of your body divide at the same rate? Explain.
For an office job I need to pick 3 candidates put of a pool of 5. How many choices do I have?