avrienelms8
avrienelms8
11-09-2021
Mathematics
contestada
grapes are on sale for $2.36 per pound
Respuesta :
Emorix
Emorix
11-09-2021
2.36 * 0.75 = $1.77
2.36 * 1.25 = $2.95
2.36 * 2 = $4.72
2.36 * 2.5 = $5.90
Hope this helped!!:))
(Brainliest?)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
Currently, the world population is about
Briefly describe the major milestones in the history of fireworks, including when and how they were first developed and how they have transformed over the years
fill in the blanks with appropriate reflexive or M30 pronounce mation which is reflexive and which is emphatic . The principal read out the notice for the tuiti
PLEASE HELP ME How can you clarify who likes doing something when using the verb gustar? Fill in the information and give an example of each way to clarify the
If a square shaped lot measures 200’ on one side, what is the square footage of the lot
I need help with this
Is y=0.375x a nonproportional relationship
Which of the following is the best way for the care team to communicate? O plan a care team meeting write a note for the family talk to the nurse call the docto
Has anyone here gone to NYU steinhardt? If so, do you have any advice on getting accepted?
Do you happen to know the answer to this question,also can you explain your reasoning please.