dallascoats70 dallascoats70
  • 11-10-2021
  • Mathematics
contestada

Dante it by 15 pounds of metal for $36 which purchase would have the same cost per pound is Dante purchase

Respuesta :

ashfordiesha ashfordiesha
  • 11-10-2021
36 dollars worth of metal
Answer Link

Otras preguntas

A company sells widgets. The amount of profit, y, made by the company, is related to the selling price of each widget, x, by the given equation. Using this equa
A student who submits a reaserch paper with a weak theses and multiple sources will recive a higher grade than
HELP 30 pts Prove this trigonometric identity. Any help is appreciated. Thanks!
Answer the following NEED ANS ASAP GIVING U 15points
Your help will be appreciated, I shall never forget it ️️ 1. airplane : flies :: boat : _________ 2. pencil : writes :: crayon : _________ 3. dash : race :: str
A functional or physiological adaptation: A. Is a physical feature of an organism that helps it survive B. Allows an organism to perform special functions withi
The first day of the snowstorm, there were 9.2 centimeters of snow. During the second day of the storm, another 18.2 centimeters fell. If the total snowfall for
which laws protect citizens from human rights violetions​
What are the four forms of matter that waves can travel through?
Fill in the blank: 9(4x + 5) = 36x +