aaniyah80
aaniyah80 aaniyah80
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of 16 markers cost $3.52. How much does each marker cost?

Respuesta :

Sashakay
Sashakay Sashakay
  • 12-10-2021

Answer:

To find one marker

$3.52 / 16

=0.22 cents

Answer Link
trinityy30
trinityy30 trinityy30
  • 12-10-2021
Each marker cost 0.22 :

3.52 ÷ 16 = 0.22
Answer Link

Otras preguntas

How to change feet to centimeters and feet centimeters to gallons
Which of the following corresponds to a supersonic speed? a) Mach0.5b) Mach 1.0 c) Mach 1.5
We walked to the park.  What is the complete predicate of this sentence?
What comes next in the pattern?
How do you Solve 24=6(-x-3)
The Rectangular Field Is 2100 square feet the length is 50 feet the field is divided into 3 rectangles x ft, 3x ft and 2x ft write and solve the equation
How do I solve 4a-3=2a+7
When this 3-digit number is rounded to the nearest hundred it rounds down to 900.  The digit in the ones places is the fifth odd number that you count beginning
How is the Grand Canyon like a history book
A single tree produces about 2.6 × 102 lb of oxygen each year. The Amazon rainforest has about 3.9 × 1011 trees. About how many pounds of oxygen are produced in