njhrihannapearrie njhrihannapearrie
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

How many pounds of bananas cost $3.75?

Respuesta :

fymrogue
fymrogue fymrogue
  • 12-10-2021

Answer:

5

Step-by-step explanation:

Each one goes up by .75 cents

Answer Link
ilyyjodyy ilyyjodyy
  • 12-10-2021
you go up by .75 each time per pound so the answer is 5
Answer Link

Otras preguntas

What is this method called?????​
Describe the difference between a chemical reaction and a physical change.
SOMEONE ANSWER PLEASE PLEASE miguel and peter went to an arcade where the machines took tokens. miguel played 9 games of ping pong and 5 games of pinball, usin
Generals George McClellan and Robert E. Lee both A. Had a strong willingness to lead troops into battle B. Had offers from other sides for leadership posts C.
What is the molar mass for Mg(CO3)
Someone please tell me AC’s length
An organism has the following traits: • Unicellular • Complex cell structure • No nucleus • Make up most of plankton What kingdom does this most likely belong i
9. The bundle of arrows and the olive branch represent war and peace, which are both powers of Congress Explain how these are powers of Congress
Soy Juan. Hace cinco años que ________ mi auto. compraba comprabas compré compró Will mark brainliest!
Abe and 2 friends are going on a diving trip. It costs $400 an hour to rent the boat and a flat fee of $30 per person for the equipment. If they dive for 4 hour