lauryncholloway lauryncholloway
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

2. the cost of a bunch of grapes at $1.19 per pound
The
depends on the
Independent variable:
Dependent variable:

Respuesta :

Lovelee22
Lovelee22 Lovelee22
  • 13-10-2021

Answer:

The cost depends on the grapes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why did Spain set up missions in North America
If there are two women for every man, how many women are there, when the number is 350. Please show your work.
which of the following was written in an effort to encourage the ratification of the Constitution
List the divisibility rules for 2,3,and 6
you can drive 720 miles in 8 hours on 32 gallons ? how far can you drive in 1 hour? there is a picture
Which mixed number is equal to 8.25? A. 8 1/4 B. 8 2/5 C. 8 1/2 D. 82 1/5
In the Supreme Court ruling in Fletcher v. Peck, a. the court supported the arguments of the state b. the court upheld the sanctity of contracts c. the courts r
What are the verbs in this compound sentence? All blue jerseys belong to the visiting team; orange jerseys are for the home team. Choose all answers that are co
Dr. Jones would like a computer system for the office to help with management of the clinic. The cost is $15,000, and the interest rate is 4.6%. The amount of i
Why are rules crucial for a well functioning civilization? Please explain the best you can in detail.