sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

goldbergs27
goldbergs27 goldbergs27
  • 12-11-2021

Answer:

$1.50 per jar

Step-by-step explanation:

4.50 / 3 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

Ana: ¿Dónde termina la procesión? Marta: La procesión termina en una iglesia _____________. felizote pequeñito grandota altote
Alicia came home from work today and seemed okay, but then found that she had lost the change from her change purse. it probably amounted to $2.00 or less, but
If a child in class is unable to focus on the lesson because he or she is hungry, it could be argued that the child's ____ needs have not been met.
Two more than 5 times a number is 77
Justin wants to use 188 ft of fencing to fence off the greastest possible rectangular area for a garden. What dimension should he use? What will be the area of
The main section of the marketing plan most likely presents a detailed ________ analysis of the current marketing situation.
Which of the following angles is a right angle?
Simply expecting something to happen can make it happen. this describes ________.
Assume that there are 7 different issues of Time magazine, 8 different issues of Popular Science, and 4 different issues of Sports Illustrated, including the De
Outline the virginia and new jersey plans. describe the compromise that was a result of the two plans.