keelyb1912 keelyb1912
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

the bulk juice outlet charges $4 for a quart of any organic juice. using this information, fill in the prices for different volumes of juice.

Respuesta :

w222mullins w222mullins
  • 12-11-2021

Answer: 8 for 1/2 gallon, 16 for a gallon

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Four equivalent expressions for 3(6m+3)
What are 2 reasons about lying
The phrase "establish justice" in the Preamble can be linked to the Fifth Amendment guarantee of due process. How did the Constitution establish justice in the
How do I solve for the equation s=3f-24? Solve for f
What is (2n + 20) + 60 = 90?
If a plane departed at 12:30 A.M. and arrived at 8:15 A.M., what was the length of time for the flight?
Why did the Nazis consider children to be unproductive?
solve this systems of equation word problem. please two burgers and one hotdog cost $4.82. At the same price, one burger and two hotdogs cost $3.70. How much d
How do I simplify 9 over 56 9/56
Which choice uses a colon correctly? A) I would like to learn more about the place our family came from: Spain. B) Have you ever traveled to: Spain? C) Many