flipflopchick02
flipflopchick02 flipflopchick02
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 24 oz box of cereal price to $3.84​

Respuesta :

mrmadzunkov mrmadzunkov
  • 15-11-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

divide the weight by price

Answer Link

Otras preguntas

in an isotope of sodium has two extra neutrons what is the atomic weight​
Carlos is shopping for school supplies. He bought a pencil box for $3, and he also needs to buy notebooks. Each notebook is $2. Let t represent the total cost o
which geometric series should you use to find the total number of games played?
Simplify this expression 6x-8y-5x+3y
t-2b+c=16n solve for c
Adding and subtracting fractions
Rank the following objects, in order of their circular velocities, from smallest to largest a. a 5-kg object orbiting Earth halfway to the moon b. a 10-kg objec
Please help me if you can!!
Assume the availability of a class named Arithmetic that provides a static method, add, that accepts two int arguments and returns their sum. Two int variables,
I could really use the help! see Image below. :) thanks again.