Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

karly1234 karly1234
  • 18-01-2017
I think it would be $9.08 per pound
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP I'LL DIRECTLY MARK YOU BRAINLIST !!!
1. In the adjoining figure, p||q .Find the unknown angles.
PLEASE HELP!!!!! will mark brainliest!!!!!
f:x _5x+7 opt question ​
Is Figure A a reflection of figure b explain your reasoning
make a sentence of your own:a. Dyfunctionb. Miscarriagec. Ramificationd. Drasticallye. Exacerbate f. Glaringg. Lacunaeh. Tweak​
. for fraction having same numerator, the fraction with the __________ denominator is the greater number ​
What is polyethylene? A.Thermoplastic polymer B.Electroplastic polymer C.Thermoplastic monomer D.Single monomer
BRAINLIEST to correct answer!!
Who makes decisions about government and laws in a democracy? A. dictators B. military leaders C. citizens D. aristocrats