azaryaneve17 azaryaneve17
  • 11-12-2021
  • Mathematics
contestada

Logan spent $42 to buy 4 basketballs. What was the price per basketball

Respuesta :

chetankachana
chetankachana chetankachana
  • 11-12-2021

Answer:

$10.5

Step-by-step explanation:

$42 for 4 basketballs

price of 1 basketball = 42/4

42/4 = 10.5

-Chetan K

Answer Link
SillyMilly6
SillyMilly6 SillyMilly6
  • 11-12-2021

Answer:

10.5 dollars

Step-by-step explanation:

42÷4=10.5

Answer Link

Otras preguntas

Where would a doctor look to see if the large intestine is working properly?
painted a fence that was 84 meters long. She was able to paint 4 meters per hour. How many meters of fence were left after Alyssa had been painting for 6 hours
Analyze the extent to which the two-party system provides adequate representation to all voters.
The place or system in which goods are traded illegally it is two words
I need help right now please.
What affect does plate tectonics have on organic revolution
Pax roman and pax mongolia are similar are similar is that bothwere characterized by?
which if the following is common for soneone in stage 2 of hiv
Helen kulman is a secretary she earned $10.65 per hour she worked 38 hours last week what is her straight time pay
Which of these changes was reflected in the Renaissance economy? A. the dominance of the church B. the decrease in art and education C. the move toward