oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

What is 4 divided by 1/3 write in fractions
Ocean waves with 15 meters between wave crests travel with a velocity of 3 meters per second. With what frequency will these ocean waves pass under an anchored
The acceleration due to gravity is ____.
What can you do to make sure you have a healthy credit report? Review your credit report each year. Make sure everything on your credit report is correct. Dispu
Which country's navy helped the colonial army defeat england at the battle of yorktown
please help!! La expresión que describe cuando alguien recibe protección de otro país porque fue perseguido por sus creencias políticas es el ________ (2 palabr
Using pie! 3.14 calculate the areas of the circles with diameter of 21 and leave your answer in 2 demical place
if a bag contains 12 apples 4 bannans and 8 oranges what is the part whole ratio bannans to fruit
stack of rock layers. layer 3 is younger than later
Select the correct answer. Which system of equations can be represented by this matrix?