hunterswag11
hunterswag11 hunterswag11
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

which is the better buy 4 for $3.52 or 5 for $4.05

Respuesta :

cheyannebear
cheyannebear cheyannebear
  • 12-01-2017
Buying 5 for $4.08 means whatever is it, it's being sold for $0.81. Meanwhile 4 for $3.52, each is being sold for $0.88. It'd be better to buy FIVE for $4.05
Answer Link

Otras preguntas

In which sentence does the verb agree with the subject? A. The class shares their individual opinions on the discussion board. B. The pack of wolves hunts in th
Matter is defined as anything that has _____ and volume. atoms molecules mass energy
What is the slope of the line 2x - 5y = -10?
Select the line that presents onomatopoeia. A. "...[I] went where he sat on a long and led him in..." B. "...Through the swung half-door... I saw him limpsy and
Do all 6-digit numbers have 6 addends in their expanded form? Explain
A coach has 9 players signed up for his youth basketball team, but only 5 can play at a time. Assuming all the players can play any position, how many different
Algae products can be found in a. Ice cream b. Cereal c. Vegetable Soup d. Milk I was thinking its either a or d..
x +3y =6? use the x and y intercepts to graph each linear equation. please show all work.
What is the scientific notation for 0.0001
unit rate of 88 students for 4 classes