Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of a line that is perpendicular to y = 3 x − 2 and passes through the point ( 6 , 8 )
how much less profit was made in quarter 2 than quarter 1quarter 2 made -28 quarter 1 made 384
Tim had 187 dollars to spend on 9 books. After buying them he had 18 dollars. How much did each book cost?
In 1986, nations of the world began organizing economic protests against the country of South Africa. The United States, Japan, and the European Community all i
the element carbon is also called the "element of live". Declare.
is there anyone that could please tutor me on geometry and/or chem need to get my grades up to get accepted into school of choice next year
The activation of the sense organs by source of physical energy is known as
What was one reason for Genghis Khan’s success as a military leader? A. He ruthlessly destroyed all Mongol clans except his own. B. He organized the Mongolian a
What is 2.50x + 4x = 39
50,000 growth rate of 5%