jtjt60884
jtjt60884 jtjt60884
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Joel bought 1.25 pounds of apples. Apples cost $0.88 per pound. How much did Joel spend on apples?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$1.10.

Step-by-step explanation:

0.88 * 1.25.

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.25*.88

Answer Link

Otras preguntas

If a plane departed at 12:30 A.M. and arrived at 8:15 A.M., what was the length of time for the flight?
Why does sandstone feel like sandpaper?
what is the reference angle for -144 degrees
Which is the most accurate statement about word choice? A. Precision of word choice is not important in speaking or writing. B. Precision of word choice is m
A circle has a diameter of 15 feet. What is the circumference of the circle? (Express your answer using π.) A.15/π ft. B.15π ft. C.30π ft. D.π/15 ft. Help me
Which relation is displayed in the graph? A. {(–4, –3), (2, 2), (2, 1), (0, 3) (–2, 4)} B. {(–3, –4), (2, –2), (2, 1), (3, 0) (4, –2)} C. {(–3, –4), (
if two objects at different temperatures are in contact with each other, what happens to their temperatures.
When does Macbeth's ultimate fall occur in act 4?
why might a computer model be used to study the movement of atoms
The most popular toy of 1984 was what doll named after a vegetable?