tritonanderson084
tritonanderson084 tritonanderson084
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with my work

Can anybody help me with my work class=

Respuesta :

PERCYthePanda
PERCYthePanda PERCYthePanda
  • 11-01-2022

Answer:

$5.70

Step-by-step explanation:

Because the 5 pains cost $4.25, just divide the value by 5 to find the cost of a single pane ($2.85), then multiply that by 2 to find the value of the 2 new panes ($5.70)

Answer Link

Otras preguntas

In your own words, describe the structure and function of the gastrointestinal tube?
What motivated colonists to settle in jamestown, plymouth, rhode island or philadelphia?
A builder of custom homes reduced the price of a model by 25​%. if the new price is $480,000, what was its original​ price? how much can be saved by purchasing
gold need to be mixed with other metals to make a ring?why?
For his birthday party, Perry mixed together 3 gallons of Jackson’s fruit punch, and 2 gallons of Bonanza’s fruit punch. Jackson’s fruit punch contains 20% frui
If potatoes only grow in warm weather, why can we get them in the winter?
"a basic experiment involves a minimum of ________ participant group(s)."
A cylinder diameter of 6cm and length of 20cm. Using n3 what is volume of cylinder cm3
On january 1, 2016, tonge industries had outstanding 440,000 common shares (par $1) that originally sold for
Find the inverse of the function y = f(x). write your solution in inverse function notation, f −1(y). y = 0.3x − 16