alicesmith10785
alicesmith10785 alicesmith10785
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

At the market, 9 apples cost $4.00. How much does 10 apples cost?

Respuesta :

jaymiller1031
jaymiller1031 jaymiller1031
  • 11-01-2022

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

Each apple is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

Divide 9x^2-6x+2 by (-1+3x) A. 3x-1+(1/3x-1) B. 3x-3+(1/3x-1) C. 3x-1+(3/3x-1) D. 3x-3-(1/3x-1)
A man travel 200m towards east<br />from his house then takes left<br />to turn and moves 200 m north<br />find the displacement & distanc
1st Offer 2nd Offer 3rd Offer Location Baltimore Chicago $65.000 596.000 Las Vegas $108,000 Salary Julio is older now and has completed his education. He is a p
What is wrong with the quotation in this example? A. The source of the quote is not named, which calls the information into question B. The quote does not rel
Who were full citizens of Rome?
d. 2x2+3x-x2+y+y-(x2+2y)=3
A hardware store sells light bulbs in different quantities. the graph shows the cost of various quantities. according to the graph, what is the cost of a single
16. What did expansionists mean by the term Manifest Destiny?
I WILL GIVE BRAINLIEST TO WHOEVER ANSWERS ALL CORRECTLY Q1: What is an outlier? What is a cluster? Q2: How do you determine the equation of a line of best fi
Use the law of sines to find the value of a. Law of sines: What is the best approximation of the value of a? 2.4 cm 2.7 cm 3.0 cm 3.3 cm