krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

What is a theme of "The Bat-Poet"? A. Describing those who are different from you in an honest way can lead to hurt feelings. B. One can choose whether to be
Which statement describes the Supreme Court case of Worcester v. Georgia? A. The court ruled that the Cherokee did not own the land, so President Andrew Jackso
Which Relationship Has A Unit Rate Of 60 Per Hour ? A ) 300 miles in 6 hours B ) 300 miles in 5 hours C ) 240 miles in 6 hours D ) 240 miles in 5 Hours
Calculate the mass of water produced when 7.14g of butane reacts with excess oxygen
why are Europe's clean energy sources important to the region
alexanders main enemy, the king of the persian ,was
A rectangular patio has a length of 12 1/2 feet and an area of 103 1/8 square feet.What is the width of the patio
evaluate d - (-3.5) when d= 2.74
Nina earns $15 for each yard she mows.She wants to buy a dress that is $109.How many yards will she need to mow to earn the money for the dress. Explain.
what is the volume of the dog house