dlilabell11
dlilabell11 dlilabell11
  • 10-04-2022
  • Mathematics
contestada

what the answer to this?

what the answer to this class=

Respuesta :

5215387
5215387 5215387
  • 10-04-2022

Answer:

1/5

Step-by-step explanation:

jack + 4 friends = 5 people

5 people would each get 1 slice

Answer Link

Otras preguntas

Which is the first step in the critical thinking plan?
How did the Portuguese gain control of the spice trade
A sales associate at a local Boutique sold a jacket for $200 less a 10% discount what is the discount on the jacket
As modern human settlement occurs, roads and houses are built, and utility lines are strung. this activity illustrates the _____ environment.
Which adverb best completes the sentence? Eduardo está ahorrando dinero _____________ para viajar por Ecuador. fuertemente especialmente lógicamente car
How old were the trees that Muir was describing
The annual interest rate of Codie's savings account is 4.8%and simple interest is calculated quarterly. What is periodic interest rate of Codie's account ?
in what verb tense is historical text usually written? What effect does using present tense verbs create? cite specific examples to support your response
Whole wheat bread costs$2.06/lb. How much would 3.8lb of whole wheat bread cost?'
find the product. List the units. 8 h $9/h