dejawhittingham dejawhittingham
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 10 bananas. Each bonana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much did I pay?​

Respuesta :

rainingsoupysauce rainingsoupysauce
  • 12-04-2022

Answer:

$ 3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A deep-sea exploring ship is pulling up a diver at a rate of 25 feet per minute. The diver is 200 feet below sea level. How deep was the diver 10 minutes ago?
If Rebekah can run 6 miles every 60 minutes, how many miles can she run in 50 minutes?
Silence each equation by completing the square.
Duland industries purchases inventory on account with terms 3/10, n/30 for $3,800 on july 15th. Mcleod also pays shipping costs of $150 on july 15th. What would
I need the answers for those ones
What causes beach erosion and reshapes the Caribbean coastline? O coral reefs O canals O cays O wave action
Can someone please rewrite this expression as a fraction and decimal? 10 to the power of -6
Through: (4,-1), slope =-1/2
NG TS!™ When Stars Are Scattered 2. Omar was able to go to high school after passing his KCPE exam because
Why do teen smoke/vape