jlene56 jlene56
  • 11-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 5 ounces of chicken cost $28.25. How much is one ounce

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 11-05-2022

Answer:

$5.65

Step-by-step explanation:

Divide 28.25 by 5 to get the price of one ounce.

Hope this helps! ;-)

Answer Link

Otras preguntas

The molar heat of fusion for water is 6.008kJ/mol. How much energy would be required to melt 94.0g of ice?
how do organisms interact with each other and how can one organism be dependent upon other species
please help me with this
Write a journal entry of five to ten complete sentences. What did you think about the way Annie Sullivan handled her first day at the Kellers’ house? Be specifi
Where is the blood first filtered in the nephron (The answer I put is not correct I need help one this)
An effect of the Supreme Court’s ruling in Scott v. Sandford was that
Rylee earns $5,4000 in her first year of teaching and earns a 3% increase in each successive year. Write a geometric series formula SN for Rylee's total earnin
Frederick Lugard justifies Britain's actions of imperialism by saying that
Dr. Harrison wants to test the effectiveness of the support group he runs for undergraduates who have drinking problems. He recruits a group of students who hav
What is the common factor of 6 and 10