ywq2v4pxfx ywq2v4pxfx
  • 10-09-2022
  • Mathematics
contestada

2 tons of sawdust cost $3,760.00. What is the price per pound?

Respuesta :

SUPIPI
SUPIPI SUPIPI
  • 10-09-2022

Answer:

3760/4000(2 tons=4000pounds)

$0.94 is the answer

Answer Link

Otras preguntas

which statement best identifies and explains how walter dean myers creates one of his characters in "the treasure of lemon brown"
Can someone please tell me how to find the answer to this problem.
what effect did the sewing machine have on American society and It's people
Which side won control of gijon and bilbao?
What justin character traits in the book wonder?
A parabola intersects the x=3 and x=9 what is the x-coordinate of the parabolas vertex?
An argument of events in the order in which they take place
How to do this problem
How many quarts and pints are in the 33pints?
Do jails take care of the mentally ill correctly