lexikey2016 lexikey2016
  • 11-02-2017
  • Mathematics
contestada

Find the product.List the units 8 Ib*$3.50/Ib

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2017
$28.00 for 8ibs. METHOD: 8 times 3.50=28

Hope this helps!
Answer Link
wSpaceFacexx
wSpaceFacexx wSpaceFacexx
  • 12-02-2017
Oh easy all u have to do is multiply 8x3.50 to get what 8lb equals since $3.50 per lb so 8x3.50=28 so $28.00 for 8lb
Answer Link

Otras preguntas

A recurring passage or theme that returns throughout the composition is called
Easy defimation of newtons second law of motion
PLEASE CHECK IF I GOT IT RIGHT USE THE ATTACHMENTS BELOW
How did the Monroe Doctrine affect relations between the United States and Latin America?
A small branch of the optic nerve, known as the ____ path extends directly from the retina to the scn.
What’s the answer to 10?
____ is a carbon stick created from burnt wood and is commonly used to make drawings.
I really need help plz
​why did sweden move from socialism to a more mixed economy in the 1980s?
Please help this is hard